Pikis prekyboje

Gydytoja: bičių pikio gydomąsias savybes patvirtina ir moksliniai tyrimai | poliglote.lt

Spausdinti Gydytoja: bičių pikio gydomąsias savybes patvirtina ir moksliniai tyrimai Shutterstock nuotr. Mes gyvename laikais, kai galime rinktis sveikus, ekologiškus produktus ir sveikatą tausojantį gyvenimo būdą.

Patikslinkite paiešką

Propolis —vienas geriausiai žinomų natūralių produktų, kurį iš gamtos žmonėms suneša bitės. Kitaip propolis dar vadinamas bičių pikiu. Propolį derinant su vitaminu C, organizmas kur kas lengviau atlaiko peršalimo ir kitas žiemos sezono ligas, tačiau ši medžiaga pasižymi kur kas platesniu poveikiu, negu peršalimų prevencija arba gydymas. Propolis — malonaus ir stipraus kvapo bei aštraus, net deginančio skonio biologiškai aktyvus produktas.

Priklausomai nuo to, iš kokių augalų jis surinktas, bičių pikis varijuoja nuo geltonos iki tamsiai rudos ar net žalios spalvos. Ši medžiaga nuo seno žinoma ir vertinama dėl įvairių gydomųjų savybių, tačiau pastaraisiais dešimtmečiais šis jos poveikis patvirtintas dar ir moksliniais tyrimais.

Pikio rinkimas ir paruošimas realizavimui - Puslapis 7 - Lietuvos bitininkų forumas

Beje, mokslo žmonės savo darbuose atkreipia dėmesį, kad bičių pikio preparatuose esančios biologiškai aktyvios medžiagos yra artimesnės žmogaus organizmui už sintetinius vaistus, todėl lengviau pasisavinamos. Mokslininkai propolį tiria nuo Senovės Egipto iki pat šių dienų, ir yra nustatę, kad pikį bitės surenka iš beveik ies augalų rūšių. Dažniausiai tai — beržai, gluosniai, kaštonai, alksniai, pušys ir tuopos. Propolyje be mineralų cinko, vario, mangano, nikelio, kalio, kalcio, seleno bei A, C, E, B1, B2, B3 ir B6 vitaminų yra vaško, dervų, eterinių aliejų, žiedadulkių.

Vertingiausia propolio sudedamoji dalis yra dervos, kuriose gausu fenolinių rūgščių pikis prekyboje flavonoidų.

Šeimos gydytoja Neringa Martinonienė dalinasi sukauptomis žiniomis apie mokslo patvirtintas gydomąsias propolio savybes. Propolis naikina bakterijas. Propolyje esantis didelis kiekis flavonoidų veikia įvairias bakterijas ir stabdo jų vystymąsi, tačiau kartu nesunaikina naudingos organizmo mikrofloros.

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

Propolį antibakteriškai galima vartoti vieną arba kartu su kitomis priemonėmis ir net antibiotikais. Pasak gydytojos, mokslininkai propolio poveikį yra net palyginę su kalcio hidroksidu gesintų kalkių kaip itin stipriai antimikrobiškai veikiančią medžiagą. Propolis saugo nuo virusų.

  1. BIČIŲ PIKIO TRAUKTINĖ 0,2 l kainos | Kainalt
  2. Jai atėjus pajudėjo ir medaus prekyba, tiesa krito kainos.
  3. Lietuvos bitininkų sąjunga - Bičių produktų ėmimas, fasavimas, paruošimas prekybai, sandėliavimas

Dvejetainiai variantai cci atkreipia dėmesį, kad tai ypač aktualu dabar — gripo sezono metu, kai drėgnas ir sąlyginai nešaltas oras sukuria itin palankias sąlygas virusams išlikti ir plisti. Moksliniai tyrimai rodo, kad propolis veikia A ir B tipo gripo, herpes virusus bei rotavirusus. Propolio produktai stiprina imunitetą. Visuose propolio gydomąsias savybes tyrinėjančiuose mokslo darbuose minimas imunitetą stiprinantis šios medžiagos poveikis.

NAUJAUSI KOMENTARAI

Pasirodo, bičių pikis padidina imuninių ląstelių aktyvumą, gerina ir stimuliuoja ląstelių pikis prekyboje apykaitą, skatina sveikatos gerinimo procesus, o jame esantys mineralai didina organizmo leukocitų aktyvumą ir atsparumą infekcinėms ligoms.

Vienas tyrimas yra parodęs, kad kelias savaites vartojant propolį, stipriai išaugo imuniglobulino G svarbaus organizmo antikūnio kiekiai. Propolis yra ir antioksidantas. Šios medžiagos slopina laisvųjų radikalų sukeliamas reakcijas, mažindamos ląstelių oksidaciją, vadinasi, lėtindamos senėjimą, taip pat padėdamos kaupti kolageną ir elastiną.

pikis prekyboje

Dar veiksmingesnis propolio duetas —  su vitaminu C, kadangi nustatyta, jog propolis didina askordo rūgšties vitamino C aktyvumą. Propolis malšina skausmą.

Propolyje mokslininkai, kaip pikis prekyboje gydytoja, yra atradę ir nemažai eterinių aliejų, kurie medžiagą praturtina nuskausminančiomis savybėmis, todėl gydytojai bičių pikio tabletes su vitaminu C rekomenduoja vartoti tuomet, kai skauda pikis prekyboje, kadangi šios medžiagos dezinfekuoja, drėkina, nuskausmina burnos gleivinę ir gydo jos pažeidimus. Kai kurie Europos mokslininkai siūlo vartoti bičių pikio produktus ir stomatologijoje ar atliekant elementarią burnos higieną.

Propolis apsaugo nuo grybelio, jį naikina. Propolyje gausup-kumaro rūgšties, aromatinių ir karboksirūgščių, kurios pasižymi stipriu antigrybeliniu poveikiu ir yra naudojamos grybelinėms odos ir makšties ligoms gydyti. Bičių pikio produktai gerina nuotaiką, saugo nuo depresijos.

Balsavimas

Teisingai perskaitėte — ši visame pasaulyje randama medžiaga pasižymi dar ir antidepresiniu poveikiu. Visai neseniai, metais atliktas tyrimas parodė, jog reguliariai vartojant tam tikras propolio dozes, pasiekiamas fluoksetino, pasaulyje geriau žinomo Prosacvardu, efektas.

Kitame tyrime buvo nagrinėtas smegenų dalies — hipokampo — atsakas į propolį. Hipokampas smegenyse atsakingas už mokymąsi, atmintį, emocijų valdymą ir reakciją į stresą.

pikis prekyboje

Tyrimas parodė, kad propolis gerina hipokampo gliukokortikoidų receptorius, t. Propolis padeda sergantiems onkologinėmis ligomis. Pikis prekyboje pasižymi ir priešvėžinėmis savybėmis.

Apiterapiniai preparatai

Esama mokslinių duomenų, jog propolis įsiskverbia į vėžines ląsteles ir priverčia jas Tiriant šias propolio savybes taip pat pastebėta, kad ši medžiaga nepasižymėjo toksiškumu vartojant padidintas jos dozes, vadinasi, gali tapti saugia alternatyva.

Propolis padeda greičiau pasveikti.

pikis prekyboje

Jei vis tik susirgote, verta žinoti, kad propolis lengvina ligos simptomus ir padeda greičiau pasveikti. Gydytoja primena, kad propolis labai tinka sezoninių ligų profilaktikai, simptomų lengvinimui ar organizmo jėgų atstatymui.

Propolio gydomosios savybės stebina net gydytojus Propolį derinant su vitaminu C, organizmas kur kas lengviau atlaiko peršalimo ir kitas žiemos sezono ligas, tačiau ši medžiaga pasižymi kur kas platesniu poveikiu, negu peršalimų prevencija arba gydymas. Mes gyvename laikais, kai galime rinktis sveikus, ekologiškus produktus ir sveikatą tausojantį gyvenimo būdą. Propolis — vienas geriausiai žinomų natūralių produktų, kurį iš gamtos žmonėms suneša bitės. Kitaip propolis dar vadinamas bičių pikiu. Propolį derinant su vitaminu C, organizmas kur kas lengviau atlaiko peršalimo ir kitas žiemos sezono ligas, tačiau ši medžiaga pasižymi kur kas platesniu poveikiu, negu peršalimų prevencija arba gydymas.

Tačiau, anot jos, rimtai susirgus, esant aukštai temperatūrai, dideliam silpnumui ar pastebėjus netipiškus simptomus, yra būtina kreiptis į gydytoją ir neužsiimti savigyda.

Įdomūs apžvalgos