Sudėtiniai variantai

Sudėtinis variantas, Apie žodyną - Jūreivystės terminų vartosenos duomenynas

Vientisinis ir sudėtinis sakinys Sudėtinis variantas, Apie žodyną - Jūreivystės terminų vartosenos duomenynas Daukšos katekizmo toliau — DK sudėtinių prijungiamųjų sakinių.

Rūta Marcinkevičienė. Kalbos ir teksto atmainas įvardijančių terminų problemos 7 Regina Kvašytė. Lietuvių ir latvių kalbų ekonomikos terminijos anglybės 31 Robertas Stunžinas. Sudurtiniai elektrotechnikos terminijos būdvardžiai 52 Palmira Zemlevičiūtė.

Jais reiškiami tiesioginio aiškinamieji, pažymimieji arba nusakomieji ir netiesioginio tikslo arba priežasties prijungimo sintaksiniai santykiai. Sudėtinis variantas sakinių semantika, prasmės ir sandaros ryšys bei santykis su originalu dar mažai tirti. Dažniausiai tiek sakiniais su idant, tiek ir sakiniais su jog DK reiškiami aiškinamieji santykiai.

4 dvejetainių parinkčių pamoka interneto uždarbio svetainės garso planeta

Pirmaisiais šiame veikale dar žymimi tikslo sudėtiniai variantai, rečiau, pažymimieji, o antraisiais — priežasties ir nusakomieji sintaksiniai santykiai. Aiškinamieji sakiniai nuo tikslo arba priežasties daugeliu atvejų skiriasi ne tiek pagrindinio dėmens tariniu einančio veiksmažodžio reikšme, sudėtinis variantas jo būtinųjų valentinių palydovų realizacija.

  • Litecoin uždarbis be investicijų
  • Sudėtinis skaičius – Vikipedija

Jeigu šalutinis dėmuo užima būtinojo palydovo poziciją — sakinyje vyrauja aiškinamieji santykiai; jeigu ši pozicija užimta kitų pagrindinio dėmens žodžių ar junginių ir šalutinis dėmuo atlieka fakultatyviojo palydovo arba laisvojo nario vaidmenį — tarp sudėtinio sudėtinis variantas dėmenų esti aplinkybiniai santykiai. Sudėtinis variantas to, priežasties sakinius su jog nuo aiškinamųjų padeda atskirti jungtuko atliepiamieji žodžiai ir sakinio dėmenų tvarka.

swss uard, skirtas dvejetainių parinkčių apžvalgoms trumpa ir ilga pozicija pasirinkimuose

Pagrindinis struktūrinis sakinių su idant ir su jog skirtumas — šalutinio dėmens tarinio raiška. Pirmųjų tariniu visais sudėtinis variantas eina veiksmažodžio tariamosios nuosakos formos, o antrųjų tarinys paprastai reiškiamas įvairiomis veiksmažodžių tiesioginės nuosakos formomis.

Единственное, что остается. Макмиллан решил согласиться на прекращение огня и отступить с нашей территории. Он был уже совсем .

Tačiau dar E. Hermanno DK rasti keli sakiniai su jog, kurių tariniu, kaip ir sakiniuose su idant, eina veiksmažodžių tariamosios nuosakos formos.

  • Kokia yra pasirinkimo rizika
  • Terminologija 11 – Lietuvių kalbos institutas

Tokie atvejai rodo artimą jungtukų idant ir jog reikšmę DK sudėtiniai variantai sakiniuose. Palyginus DK tekstą su nustatytais ar spėjamais jo originalais matyti, kad verčiant lenkų kalba toli gražu ne visada lėmė vieno ar kito sudėtinio sakinio jungtuko pasirinkimą.

Sudėtinis variantas pirma, šešiolikos sakinių su idant ir aštuoniolikos sakinių su jog originalai iki šiol nenustatyti. Aštuonis sudėtinius sakinius su idant ir du su jog originale atitinka vientisiniai sakiniai su dalyvinėmis ar prielinksninėmis konstrukcijomis. Kitais atvejais jungtuku idant dažniausiai išversti aby arba żeby variantai, o jungtuku jog — iż arba że variantai.

mano verslas yra užsidirbti pinigų kaip uždirbti pinigų kiekvieną dieną

Sutartis Nr. Duomenyno sudarymo tikslas yra sukaupti medžiagą aiškinamajam jūreivystės terminų žodynui, taip pat turėti pakankamai duomenų terminų taisyklingumui nustatyti ir apskritai praktiniams jūreivystės terminijos klausimams analizuoti. Šiuo metu jį sudaro apie 31 tūkst.

uždarbis internete ir technologijos kaip geriausia užsidirbti pinigų pasaulyje

Paieška Duomenyne Pagal užsakymą paieškos langelyje atrenkami visi terminai, turintys nurodyto termino kurią nors formą ar dalį pavyzdžiui, į atrinktų terminų su žodžiu denis sąrašą paklius ir atrenkamiesiems nepriklausantis terminas gordenis.

Įdomūs apžvalgos