Dujų variantas

Gynyba nuo užpuoliko: svarbiausia – nedvejokite

Butas pirmame aukšte: išvardijo privalumus ir trūkumus   43 O labiausiai lietuviai gręžiasi nuo namų, šildomų kietuoju kuru.

dujų variantas

Būsimajam sezonui specialistai pataria ruoštis jau dabar: mat tiek šildymo sistemų kaip buvo uždirbami bitkoinai, tiek montuotojai klientams dujų variantas skirti daugiau dėmesio ir pasiūlyti racionaliausią sprendimą, rašoma pranešime spaudai.

Dujinis šildymas šiandien ne tik saugus, racionalus, bet išmanus sprendimas.

Komentarai

Kauno technologijos universiteto KTU Statybos ir architektūros fakulteto tyrėjas Rokas Valančius teigia, jog, pavyzdžiui, šilumos siurbliai kai kuriais atvejais gali efektyvumu nusileisti dujinio šildymo dujų variantas, ypač senos statybos prasčiau apšiltintuose namuose.

Individualiųjų namų savininkams siūloma automatizuota sistema, nereikalaujanti papildomos priežiūros.

dujų variantas

Be abejo, šildymo dujomis sistemą galima kombinuoti ir su kitais šilumos šaltiniais. Tačiau pastaraisiais metais pastebima tendencija, jog žmonės nori kuo mažiau priežiūros reikalaujančios ir komfortiškos šildymo sistemos, o ir šildymas kietuoju kuru tampa nebe toks pigus.

Populiariausi

Dujinio šildymo sistema puikiai dera ir naujos, ir senos statybos namuose. Dujinis šildymas balionais puikiai tinka namų šildymui, nepriklausomai nuo to, kokia šildymo sistema įrengta — grindinis ar radiatorinis šildymas.

dujų variantas

Šildymas dujomis — patrauklus pasirinkimas tiems, kurie nori būti nepriklausomi ir nelaukti, kol jų namus pasieks dujotiekio trasos.

Pasak architektų, kompaktiška, nesunkiai lauke įrengiama dujų tiekimo skydinė nedarko namo architektūros, be to, jai įrengti pakanka nedidelio sklypo.

Kremlius rankų nenuleidžia: „Gazprombanko“ įmonė Lietuvoje siekia užimti dalį SGD rinkos - LRT

Dujų tiekimo įrenginys, priešingai nei daugeliui įprasti raudoni buitiniai dujų balionai, pastatomas lauke, kas užtikrina gerą vėdinimą, todėl nebelieka rizikos dujų garams pasklisti patalpoje. Pasitelkus automatinį dujų sistemos valdiklį, galima sutaupyti apie 25 proc.

Tačiau Kremlius rankų nenuleidžia. Ekspertai sako, kad būtent dabar prasideda tikrasis karas dėl Baltijos šalių dujų rinkos: ją užims tas, kuris pirmasis sukurs suskystintųjų dujų infrastruktūrą. Kol kas tokios infrastruktūros nėra nei Lietuvoje, nei Latvijoje. Ji siūlo dujų gabenimo paslaugas geležinkeliu, dujovežiais, suskystintųjų dujų stoteles ir palankias dujų tiekimo sutartis.

Namų šildymo sistema yra valdoma tiesiogiai arba nuotoliniu būdu, pasinaudojant išmaniosiomis telefono programomis. Tereikia pasirinkti bei nustatyti komfortišką temperatūrą namuose ir užprogramuoti žemesnę temperatūrą miego metu ar tuomet, kai esate išvykę — tai padeda gerokai sumažinti šildymo išlaidas ir komfortiškai gyventi. Pasirinkus pageidaujamą vidaus temperatūrą, katilas dėl vidaus ir lauko daviklio automatiškai sureguliuos reikiamą pagaminti šilumos kiekį.

Žinoma, specialistai rekomenduoja kasmet atlikti profilaktinį dujinio katilo prieš pradedant šildymo sezoną — tai padeda užtikrinti tinkamą katilo veikimą ir dar mažesnius šildymo kaštus.

Nuorodos kopijavimas

Antra vertus, įvykus gedimui ar trikdžiui, sistemos sutvarkymu pasirūpins specialistai. Įsirengus kietojo kuro katilą ar geoterminį šildymą, trikdžių sutvarkymas gali tapti nemažu savininko galvos skausmu ypač tada kai už lango spaudžia šaltukas. Senos statybos namuose didžiąją išlaidų dalį sudaro kuras. Energiškai efektyviuose pastatuose kaštai šildymui žymiai mažesni, taigi, esminiu kriterijumi renkantis šildymo būdą tampa pradinės investicijos.

Ar eisite balsuoti antrajame Seimo rinkimų ture?

Į ekonominius skaičiavimus itin retai įtraukiamas žmogaus laikas. Vertėtų apskaičiuoti, kiek laiko kainuoja katilo priežiūra, kietojo kuro pakrovimas.

Ilgesni tamsesni vakarai, tuštesnės gatvės. Šaltasis ir tamsusis metų laikas — geresnė terpė užpuolikams. Dujų balionėlis yra viena paprasčiausių ir populiariausių savigynos priemonių. Bet vien jį turėti neužtenka, taip pat labai svarbu žinoti kaip tokiose situacijose elgtis. Dydis, beje, jokios įtakos veiksmingumui neturi — visi jie veikia vienodai efektyviai.

Naudojant kietojo kuro katilą, itin svarbu įvertinti, kur sandėliuoti malkas ar dujų variantas granules. Tokiu atveju šildymo dujomis sistema tampa išties patrauklia alternatyva. Įsirengus dujinio šildymo sistemą nereikia iš anksto kuro ruošti ar jo nusipirkti visam sezonui, taigi, jos tampa racionaliu sprendimu.

Ne mažiau svarbu — jos neteršia aplinkos, mat neišskiria kietųjų dalelių.

Įdomūs apžvalgos